Ubezpieczenia Kraśnik komunikacyjne na życie

Serdecznie zapraszamy na skorzystanie z naszych usług, mamy nadzieje, że znajdą Państwo coś dla siebie.

Dbaj o swoje życie, nie martw się!
Jesteśmy z myślą o Tobie.

 

Ubezpieczenie gospodarstwa rolnego to pakiet ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych dla osób fizycznych (rolników) posiadających gospodarstwo rolne.

 

 

Kto podlega obowiązkowi ubezpieczenia?

Zgodnie z ustawą (o Ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Gwarancyjnych z dnia 22 maja 2003r. (Dz.U. nr 76, poz. 1152 z późn. zm.) każda osoba fizyczna zajmująca się działalnością rolniczą, posiadająca areał użytków rolnych przekraczający łącznie 1ha i opłacająca w części lub całości podatek rolny, ma obowiązek zawarcia ubezpieczeń obowiązkowych OC rolnika i budynków rolniczych.

 

Rolnicy nie zawsze wiedzą, że obowiązkowe ubezpieczenie budynków dotyczy tylko murów i instalacji związanych z budynkiem, powłok malarskich oraz tynków, ale nie dotyczy stałych elementów wyposażenia takich jak: futryny okienne i drzwiowe, ruchomości w zabudowie, armatura. Należy ubezpieczyć je osobno w ramach ubezpieczenia dobrowolnego.

Warto również pomyśleć o mieniu ruchomym znajdującym się w budynku mieszkalnym takim jak RTV/AGD czy meble.

 

 

 

Uprawy

 

Oferujemy ubezpieczenie upraw rolnych tych obowiązkowych jak i dobrowolnych.

 

Rolnik pobierający dopłaty bezpośrednie do ubezpieczenia przynajmniej 50% powierzchni swoich upraw do 30 czerwca każdego roku. Dodatkowo do 65% składki opłaci budżet Państwa.

Od 1 lipca 2008 r. rolnik, który uzyskał płatności bezpośrednie, w rozumieniu przepisów o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego, jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia obowiązkowego upraw rolnych co najmniej od jednego ryzyka: powodzi, suszy, gradu, ujemnych skutków przezimowania lub przymrozków wiosennych.

Ubezpieczenia Kraśnik, Ubezpieczenia komunikacyjne Kraśnik, Ubezpieczenia na życie Kraśnik

VC

Ubezpieczenia

LD Kozak

Adres

Ul. Urzędowska 9

23-200

Kraśnik

Poland

+48 818-251-144

Ubezpieczenia Kraśnik

Ubezpieczenia komunikacyjne Kraśnik

Ubezpieczenia na życie Kraśnik